Оформлення та відновлення документів

Оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки:

Термін оформлення паспорту громадянина України:

– не пізніше ніж через 20 робочих днів (10 робочих днів в терміновому порядку) з дня оформлення заяви-анкети для його отримання;

– у випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта продовжується до двох місяців;

– при оформленні паспорту вперше – термін видачі складає 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети.

Вартість оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки:

– протягом 20 робочих днів – 372 грн (126 за адміністративну послугу і 246 грн за бланк);

– протягом 10 робочих днів – 742 грн (496 за адміністративну послугу і 246 грн за бланк);

– виготовлення паспорта вперше є безкоштовним.

Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті Державної міграційної служби України.


Відновлення індивідуального податкового номеру

Замість втраченого або викраденого документа, оформляється та видається новий документ. На новій картці буде стояти відмітка «ДУБЛІКАТ».

Для його отримання необхідно звернутись до будь-якого податкового органу із заявою за формою № 5ДР та надати оригінал і копію паспорта. Вартість послуги безкоштовно. Строк видачі від 1 до 10 днів.


Свідоцтво про народження дитини

З питання державної реєстрації народження є можливим звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, розташованого на території, підконтрольній українській владі, з документом, що підтверджує факт народження дитини:

  • медичним висновком про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження;

  • медичним свідоцтвом про народження (форма № 103/о).

Отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України

На період дії воєнного стану на території України та за умови відсутності можливості заповнення медичним працівником медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) медичний працівник зобов’язаний на кожний випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми у двох примірниках без проставляння печатки, яка обов’язково повинна містити відомості щодо:

🔸️ найменування надавача медичних послуг;

🔸️ прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) медичного працівника;

🔸️ прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;

🔸️ дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;

🔸️ назва населеного пункту, в якому видана довідка;

🔸️ місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);

🔸️ підпис медичного працівника;

🔸️ дата видачі довідки.

Така довідка вважається документом, що підтверджує факт народження дитини, та прирівнюється до заповненого медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).

Заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім’ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого ️ місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника. Ви можете подати заяву про встановлення факту народження дитини через Електронний суд: https://id.court.gov.ua/

Відновлення документів про освіту

Якщо навчальний заклад припинив свою діяльність – то необхідно написати заяву до його правонаступника. Якщо такого немає, то подати заяву потрібно до управління Міністерства освіти і науки. Саме там мають визначити заклад, який замовить та надасть дублікат документа.

Інформація про факт видачі диплома зберігається у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Тому ви можете самостійно отримати електронну версію дипломів у формі електронної виписки з кваліфікованими електронними підписом і печаткою технічного адміністратора ЄДЕБО.

Якщо інформації про документ немає в ЄДЕБО, то навчальний заклад може замовити дублікат, використовуючи, наприклад, виписку з архіву. В іншому випадку особі потрібно буде звернутися до суду для встановлення юридичного факту здобуття освіти.